Інформована згода на психологічне консультування

Цей документ інформує людину, яка шукає допомоги у вирішенні психологічних або життєвих труднощів, що іменується в подальшому «Клієнт(ка)», про умови надання послуг та особливості психологічного консультування.

Зміст

1. Інформація про психолога

2. Психологічне консультування: суть послуг і етапи процесу

3. Частота зустрічей, ставлення до процесу та можливі ускладнення

4. Запізнення, пропуск та перенесення консультацій

5. Перерви та паузи в роботі

6. Стосунки клієнта та психолога. Політика щодо соцмереж

7. Зв’язок з психологом

8. Форс-мажорні обставини

9. Конфіденційність інформації

10. Підготовка до консультацій в онлайн форматі

11. Вартість послуг та реквізити для оплати

12. Завершення психологічного консультування

13. Підписання інформованої згоди

1. Інформація про психолога

Арьє Анастасія Олександрівна, 1989 р.н.

 

Вища освіта

 

Базова вища освіта, напрямок підготовки «психологія». Кваліфікація: бакалавр психології, диплом з відзнакою. Виданий Київським національним університетом імені Тараса Шевченка у 2010 році.

 

Повна вища освіта за спеціальністю «Психологія». Кваліфікація: психолог, консультант психолого-медико-педагогічної консультації, викладач вищого навчального закладу, науковий співробітник. Диплом магістра з відзнакою виданий Київським національним університетом імені Тараса Шевченка у 2012 році.

 

Скани дипломів про вищу освіту і сертифікати про додаткову освіту доступні на цій сторінці.

 

Додаткова освіта

 

2024

 • 2022 – теперішній час — дворічна навчальна програма підготовки травматерапевтів. Ведучі: Олеся Дружина, Ксенія Віттенберг, Анна Громова. Сертифікація запланована на 23.11.2024 року.
 • Курс «Не бійся, я тримаю тебе: феномен болю, комплексна травма, самопідтримка, безпомічність та одержимість». Ведучий: Пітер Філіпсон.
 • Курс «Схема-терапія». Центр персонального розвитку у Вроцлаві.
 • Вебінар «Зустріч з юристом: основні питання щодо роботи психолога». Організатори: Національна психологічна організація.

2023

 • Тренінг «Чиста мова і Епістемологічна метафора» (16 годин). Ведуча: Ганна Стативка.
 • Програма «Психотерапія травматичного досвіду: робота з ПТСР, гострим горем» (15 годин). Ведуча: Катерина Мілютіна.
 • Практикум із терапії прийняття і зобов’язень (15 годин). Ведуча: Нателла Дубашидзе.

2022

 • Курс «Основи кризової допомоги» (10 годин). Ведуча: Ксенія Віттенберг.
 • Курс «Травмафокусована терапія» (42 години). Ведуча: Ксенія Віттенберг.
 • Вебінар «Структурування психологічної практики в умовах кризи». Ведуча: Анастасія Кунцевська.
 • Вебінар «Операційне управління стресом і практичні інструменти самодопомоги – хто допоможе помічникам». Ведуча: Idit Michael (Israel Trauma and Resiliency Center).

2021

 • Терапевтично-освітня програма «Введення у гештальт-терапію», I ступінь, КГУ (150 годин). Ведучі: Антон Федорець, Євгенія Толочко.
 • Cупервізійна програма «Початок практики» (36 годин). Ведуча: Ксенія Віттенберг. 
 • Програма побудови етичної приватної практики «Я практикую». Ведуча: Віталіна Скворцова-Охрицька.

Досвід роботи

 

2021 – початок приватної практики. Станом на 31.03.24 провела 1122 консультації.

 

2020-2021 – створила разом із колегою-психологом спільноту для жінок «No Bra No Bro» у місті Київ. Це зустрічі в міні-групах у довірчій та безпечній обстановці, де учасниці можуть відкритися, бути почутими, розділити свою історію та почуття з іншими.

 

Теоретичний підхід: спеціалізуюсь на терапії психологічних травм, в консультуванні працюю в мультимодальному підході (використовую окремі методи з різних напрямків психотерапії, коли це доречно). 

 

Досвід власної психотерапії: 80 годин індивідуальної терапії в гештальт-підході (2019-2020 р.), 150 годин терапевтично-освітньої програми в гештальт-підході (2021-2022 р.), 16 годин в тілесно-орієнтованому підході (2022 р.). З 2023 року відновила індивідуальну психотерапію.

 

Досвід супервізії: з 2022 року регулярно відвідую супервізійні групи. З травня 2022 у великій відкритій групі під супервізією Ксенії Віттенберг, з березня 2023 маю щотижневу супервізію в закритій міні-групі з 3-4 колег під супервізією Наталії Шнарс. 

2. Психологічне консультування: суть послуг і етапи процесу

Психологічне консультування – це особливо створені стосунки, в яких психіка клієнта(ки) вчиться по-новому взаємодіяти з реальністю. Процес ґрунтується на ідеї, що зцілення відбувається у безпечних, підтримуючих та довірчих стосунках, де неефективна поведінка і мислення людини змінюються більш адаптивні. Етапи:

 

 1. Знайомство (2-3 сесії): виявлення скарг, формування запиту, обговорення організаційних питань та очікувань, можливостей і обмежень спільної роботи. На цьому етапі психолог і клієнт(ка) визначаються, чи підходять вони один одному і чи готові продовжувати роботу.
 2. Основна частина. Виявлення актуальної життєвої ситуації клієнта(ки), збір анамнезу життя, робота над запитом. Протягом роботи запит може трансформуватись або виникне новий, це нормально.
 3. Завершення. Рефлексія щодо роботи для інтеграції досвіду. Рекомендовано не обривати процес, а взяти кілька зустрічей. Прийнято вважати, що на кожні 12 зустрічей роботи приходиться одна завершальна: якщо робота тривала один рік, завершенню варто приділити 3-4 зустрічі.

Життєві обставини інколи раптово змінюються — клієнт(ка) може в будь-який момент захотіти або бути змушеним(ою) припинити співпрацю. Якою б не була причина, психолог з повагою поставиться до змін, але очікує повідомлення від клієнта(ки) принаймні за тиждень до останньої зустрічі. Тоді буде можливість обговорити це рішення і завершити роботу. Якщо процес обривається, не відбувається асиміляція досвіду.

 

Мета психологічного консультування – допомога впоратися зі складнощами, які виникають у людини в стосунках з собою та іншими, а також у вирішенні її завдань та досягненні цілей. В роботі з психологом клієнт(ка) вчиться рухатися до кращого розуміння себе, своїх потреб, бажань, можливостей та обмежень. Психолог бере на себе відповідальність допомогти йому(їй) розібратися з ситуацією, в якій він(вона) опинилися, і допомогти знайти внутрішні та зовнішні ресурси для її подолання, використовуючи метод бесіди. Психолог не навʼязує свої духовні та світоглядні погляди, не критикує і не оцінює, не дає порад про те, як «правильно» жити, діяти чи не діяти у певній ситуації.

3. Частота зустрічей, ставлення до процесу та можливі ускладнення

Частота зустрічей визначається особистою домовленістю, зазвичай це один раз на тиждень. Тривалість однієї зустрічі – 50 хв. Будь-які зміни темпу мають бути обговорені та прийняті обома сторонами процесу. Зустрічі двічі на тиждень можуть бути корисними для інтенсивної роботи або під час кризового консультування. Стандартний темп — одна сесія на тиждень. Окремо обговорюється підтримуючий формат, коли клієнт приходить раз на два тижні. Варто розуміти, що в таких умовах відчутна динаміка неможлива — це формат психологічної підтримки, але не змін.

 

Рішення взяти психотерапію або психологічне консультування передбачає певну прихильність, відданість, намір підкріплювати рішення діями, вкладатися в процес для досягнення мети — щось схоже на значення слова commitment. Терапевтичний процес спрямований на зцілення і вирішення проблем, тож регулярне відвідування консультацій гарантує, що для цього створені відповідні умови. Натомість велика кількість пропущених сесій між запланованими зазвичай уповільнює прогрес і може призводити до виникнення у клієнта(ки) розчарування, знецінення та (або) обурення. Звісно, доцільним буде обміркувати потреби та очікування від роботи з психологом, а також те, що буде найкращим для клієнта(ки) з точки зору відвідування консультацій.

 

Клієнту(ці) важливо бути готовим(ою) до того, що процес психологічного консультування буває дискомфортним і може викликати неприємні почуття: сум, провину, сором, хвилювання, гнів, розчарування, самотність та інші. Під час сесій клієнт(ка) може згадувати драматичні або події, що травмували, після чого неприємні почуття можуть зберігатися кілька днів. Це нормально і зазвичай минає при дотриманні рекомендацій, наданих психологом. Іноді проблема може тимчасово загостритися на початку роботи, що так само нормально та логічно, коли людина намагається зробити серйозні життєві зміни.

 

Існує ймовірність того, що психолог не зможе допомогти клієнту(ці). Такі випадки обговорюються, і психолог може надати допомогу в пошуках іншого фахівця.

 

Клієнту(ці) важливо розуміти, що повнота і достовірність його(її) відповідей і всієї інформації, яку він(вона) надає про себе, впливають на ефективність процесу. Тому клієнт(ка) бере на себе зобовʼязання бути з психологом щирим(ою), і за допомогою психолога ясно сформулювати те, яких результатів хоче досягти в спільній роботі. Клієнт(ка) має право не надавати інформацію або частину інформації про себе, не пояснюючи причин. У цьому випадку слід розуміти, що подальше консультування може бути ускладнене або неможливе.

 

Клієнт(ка) має право дотримуватися рекомендацій психолога в рамках принципу свободи совісті. Якщо якісь рекомендації психолога вступають у суперечність зі світоглядом і совістю клієнта(ки), він(вона) може відмовитися від дотримання цих рекомендацій, але зобовʼязується чесно і відкрито обговорити це з психологом.

 

Клієнт(ка) також має право:

 • виносити на обговорення будь-яку хвилюючу тему;
 • не працювати над собою та не виконувати домашні завдання;
 • відмовитися від участі у запропонованих практиках;
 • не відповідати на запитання, на які не готовий(а) відповісти.

Психолог бере на себе відповідальність безроздільно приділяти клієнту(ці) час, відведений йому(їй) під час сесій, не відволікаючись на сторонні процеси і не переривати сесії. Психолог має право не давати порад та готових інструкцій, оскільки саме такого підходу вимагає сам формат психологічного консультування.

4. Запізнення, пропуск та перенесення консультацій

Клієнт(ка) бере відповідальність виходити на онлайн звʼязок вчасно. У разі запізнення клієнта(ки) час сесії скорочується, психолог працює з клієнтом(кою) той час, що залишився, а сесія оплачується повністю. Якщо клієнт(ка) запізнюється на 15 хвилин та більше, сесія вважається скасованою і сплачується повністю.

 

У разі неможливості прийти в призначений час клієнт(ка) зобовʼязується повідомити про це психолога не менше ніж за 24 години до призначеного йому(їй) часу — тоді психолог зможе віддати цей час іншій людині.

 

Якщо клієнт(ка) повідомляє про скасування сесії менш ніж за 24 години або пропускає сесію без попередження, то пропущена (скасована) сесія оплачується повністю, тому що клієнт(ка) зайняв(ла) в розкладі місце, яке міг би отримати хтось інший.

5. Перерви та паузи в роботі

Час від часу для професійного розвитку (відвідування конференцій, семінарів або проходження сертифікації) і відновлення психолог бере відрядження або відпустку. На рік це можуть бути:

 • одна тривала пауза на два-три тижні і одна-дві короткі на тиждень,
 • дві тривалі паузи по два тижні і одна-дві короткі на тиждень тощо. 

Про дати своєї відсутності психолог повідомляє клієнта(ку) заздалегідь, мінімум за 3-4 тижні. 

 

В період, коли психолог знаходиться у відрядженні або відпустці, психологічні консультації не проводяться.

 

Під час відпустки або відрядження психолог не відповідає на повідомлення, дзвінки або імейли від клієнтів, але зобовʼязується дати на них відповідь на першій зустрічі після повернення. Якщо під час відсутності психолога клієнту(ці) знадобиться термінова допомога, йому(їй) слід звертатися до кризових ліній або служб швидкої психіатричної допомоги (пункт 7).

 

Клієнт(ка) за бажанням може продовжувати відвідувати консультації під час свого відрядження або відпустки, якщо вони не співпадають з датами відрядження або відпустки психолога. 

 

Останній тиждень грудня і перший тиждень січня — канікули, якщо між клієнтом(кою) і психологом не погоджено інше.

6. Стосунки клієнта та психолога. Політика щодо соцмереж

Під час спільної роботи клієнт(ка) і психолог перебувають у терапевтичних стосунках. Це означає, що, незважаючи на психологічну близькість, яка виникає під час сесій, стосунки між психологом і клієнтом(кою) можуть носити виключно професійний характер, і обмежуються рамками консультаційних сесій. Усі спроби встановити дружні, романтичні, публічні та інші стосунки будуть припинені.

 

Психолог не приймає подарунки від клієнта(ки) під час спільної роботи. Виключенням може бути щось символічне після того, як терапевтичні стосунки завершились.

 

Психолог не шукає акаунти клієнта(ки) в соціальних мережах і не ініціює контакт через них. У випадку, якщо клієнт(ка) знаходить психолога в соцмережах і підписується, психолог не підписується у відповідь і не приймає запитів «дружби». Іноді стежити за соцмережами свого психолога не на користь терапевтичним стосункам. Тому психолог рекомендує скасувати підписку на свої соцмережі під час спільної роботи. В іншому випадку він не несе відповідальності за те, як клієнт(ка) може сприйняти публікації або світлини, опубліковані в соцмережах.

 

Якщо психолог зустрічає клієнта(ку) поза своїм кабінетом, він не ініціює бесіди, а клієнт(ка) може спокійно проігнорувати психолога і навіть не привітатися для гарантії конфіденційності.

7. Звʼязок із психологом

Клієнт(ка) може писати психологу для погодження часу наступної зустрічі або розʼяснення домашнього завдання (за його наявності): електронною поштою anastasiia.arie@gmail.com або у Telegram @anasta_see. Якщо під час такого звернення у психолога проходить сесія з іншим клієнтом(кою), навчання чи відрядження, відповідь можлива не одразу. У разі потреби термінового скасування зустрічі повідомте, будь ласка, про це через Telegram.

 

Якщо питання клієнта(ки) не повʼязане з уточненням часу зустрічі або проясненням домашнього завдання (за його наявності), психолог може не відповісти на нього письмово, але зобовʼязується дати відповідь на найближчій сесії. Можливості прослуховувати аудіо-повідомлення та відповідати на них між зустрічами у психолога немає.

 

Психолог не надає екстреної психологічної допомоги. У кризових ситуаціях, коли клієнту(ці) потрібно термінова допомога він(вона) має звертатися до місцевого лікаря-психотерапевта або в службу психологічної підтримки. В Україні:

 

• 0800 50 77 50, Лінія довіри

• 1555 – кризова лінія по суїцидальних станах та домашньому насильству

• 7333 – лінія запобігання самогубствам 24/7

• психологічна допомога онлайн Розкажи мені 

• чат «Її підтримка» — підтримка для жінок і ЛГБТ-спільноти,

чат допомоги жінкам від «Маршу жінок»

• 0 800 500 335; 116 123 – національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна».

8. Форс-мажорні обставини

У випадку форс-мажорних обставин, якщо психолог не виходить на звʼязок протягом 2-4 тижнів, і це не повʼязано із відпусткою або відрядженням, про які психолог попереджає заздалегідь, клієнт(ка) може звернутися за розʼясненням до моєї колеги Дарʼї Трофімової через будь-який месенджер за телефоном +380505573937.

 

За бажанням, клієнт(ка) також може залишити свій екстрений контакт (або контакти) на випадок, якщо психолог не зможе з ним(нею) звʼязатися протягом 2-4 тижнів. Це можуть бути контакти рідних, партнерів або партнерок, друзів, повнолітніх дітей. Він(вона) має узгодити це з людиною, чий контакт планує надати.

 

Психолог зобовʼязується скористатися екстреним контактом, який надає клієнт(ка), тільки у разі зникнення звʼязку з самим клієнтом(кою): наприклад, клієнт(ка) пропускає кілька сесій поспіль без попередження, не читає або не відповідає на повідомлення тощо або за умов, викладених в пункті 9.

9. Конфіденційність інформації

Вся інформація, отримана психологом від клієнта(ки), а також подробиці їхньої спільної роботи зберігаються в таємниці від третіх осіб (друзі, члени сімʼї, роботодавці та ін.) та організацій (податкова інспекція, поліція та ін.). Психолог бере на себе зобовʼязання захищати клієнта(ки) від поширення конфіденційної інформації, за винятком випадків, коли існує загроза для безпеки клієнта (наприклад, самогубство) або безпеки інших осіб (наприклад, планування вбивства). У цих випадках психолог повинен звʼязатися з відповідними службами, і конфіденційність може бути порушена. В екстрених випадках, якщо клієнту(ці) потрібна термінова допомога, психолог може контактувати з людиною, яка вказана клієнтом(кою) у списку екстрених контактів.

 

Для підвищення професійного рівня та ефективності роботи з клієнтом(кою) психолог з дозволу клієнта(ки) може ділитися отриманою інформацією зі своїми супервізорами або на інтервізійних зустрічах з колегами. Персональні дані клієнта(ки) (імʼя, адреса, місце роботи, навчання, життєві обставини та інше) при цьому зберігаються в таємниці.

 

Психолог постійно підвищує кваліфікацію і проходить професійне навчання. Час від часу йому може знадобитись зробити відеозапис сесії для надання супервізору. Супервізор бере на себе зобовʼязання конфіденційності, а відеозапис видаляється одразу після перегляду. Психолог обовʼязково бере у клієнта(ки) дозвіл на ведення відеозапису щоразу, коли необхідно зробити запис.

10. Підготовка до консультації в онлайн форматі

Консультації надаються онлайн на платформі ZOOM. Перед першою консультацією варто перевірити, чи встановлена ця програма на смартфон, планшет або ноутбук, з якого клієнт(ка) планує підʼєднуватися. Якщо це перший досвід із ZOOM, краще заздалегідь зробити тестовий дзвінок з кимось знайомим і переконатися, що все зрозуміло і працює, як слід.

 

На час консультації необхідно обрати зручне місце, де клієнт(ка) зможе усамітнитися, зручно розташуватися перед камерою і подбати про те, щоб протягом 50 хвилин його(її) ніхто не турбував. Можна підготувати воду або чай, паперові серветки, блокнот і ручку (за бажанням), і в призначений час підʼєднатися за наданим заздалегідь посиланням із ввімкненою камерою і звуком. 

 

В день, на який запланована зустріч, слід відмовитися від вживання алкоголю або наркотичних речовин як до консультації, так і після.

 

Психолог залишає за собою право відмовити в проведенні консультації, якщо клієнт(ка) не подбав(ла) про належні умови (наприклад, перебуває в присутності людей, які можуть втручатися; перебуває в публічному місці на кшталт кафе; розмовляє на ходу; відмовляється ввімкнути камеру; перебуває в стані зміненої свідомості через вживання алкоголю або наркотичних речовин тощо). 

11. Вартість послуг та реквізити для оплати

Психолог надає послуги вартістю 1500 грн (€40) за одну консультацію. Вартість фіксується на рік мінімум, після чого можливе незначне підвищення оплати з попередженням за 8-12 тижнів до початку дії нової ціни.

 

Клієнт(ка) вносить оплату авансом перед першою консультацією за реквізитами нижче, і надалі після кожної сесії сплачує наступну, після чого надсилає психологу скріншот квитанції.

 

1. Реквізити для оплати в грн

 

Отримувач: ФОП Арьє Анастасія Олександрівна

IBAN: UA303220010000026005330076414

Обов’язково зазначити призначення переказу! Призначення платежу: психологічна консультація

ІПН/ЄДРПОУ: 3272110007

Акціонерне товариство: УНІВЕРСАЛ БАНК

МФО: 322001

ОКПО Банку: 21133352

 

2. Реквізити SEPA для оплати на рахунок ФОП в євро

 

Account number (IBAN): GB13CLJU00997187543935

BIC: CLJUGB21

Account Holder Name: ARIE ANASTASIIA

TIN (Taxpayer Identification Number): 3272110007

Bank: Clear Junction Limited

Bank address: 15 Kingsway, London WC2B 6UN

Details of payment: Payment for consulting services

 

Якщо клієнт(ка) не має можливості прийти на зустріч, він(вона) має повідомити про це психолога не пізніше ніж за 24 години до призначеного йому(їй) часу. Якщо цього не станеться, клієнт(ка) зобовʼязується оплатити сесію, яку він(вона) пропустив(ла).

12. Завершення психологічного консультування

Клієнт(ка) може відмовитися від послуг психолога, коли відчує, що здатний(а) протистояти життєвим труднощам без підтримки. Клієнт(ка) має право відмовитися від послуг психолога без пояснення причин, однак зобовʼязується повідомити психолога про своє рішення заздалегідь. В такому випадку психолог і клієнт(ка) призначають завершальну зустріч для ретроспективи сумісної роботи та інтеграції досвіду. Прийнято вважати, що на кожні 12 зустрічей припадає одна сесія завершення, тобто якщо консультування тривало рік (50-52 зустрічі), то на завершення варто запланувати 3-4 зустрічі.

 

Психолог може відмовитися від роботи з клієнтом(кою) або змінити умови оплати своїх послуг, якщо клієнт(ка) демонструє низьку зацікавленість у спільній роботі. Наприклад, у випадках, якщо:

 • клієнт(ка) систематично спізнюється (2-3 рази поспіль) без вагомих причин;
 • клієнт(ка) заздалегідь не попереджає про своє запізнення або відсутність можливості прийти на зустріч;
 • клієнт(ка) систематично не виконує домашні завдання (за їх наявності),
 • клієнт(ка) забуває внести оплату або вносить її тільки після нагадування.

Психолог також може відмовитися від роботи з клієнтом(кою), якщо запит клієнта(ки) вимагає участі фахівців з медичною освітою, фахівців іншої спеціалізації або вищим рівнем професійної підготовки в даному питанні, а також якщо у клієнта(ки) спостерігається:

 • високий ризик суїциду чи вбивства,
 • завдання шкоди собі чи іншим людям,
 • проблеми з важкими формами фізичного та сексуального насильства,
 • ситуації, що вимагають психіатричної госпіталізації,
 • ситуації, що вимагають постійної уваги,
 • ситуації, що вимагають оцінки психіатра,
 • ситуації активного психозу.

13. Підписання інформованої згоди

Якщо умови вам підходять і ви хочете зі мною працювати, повідомте, будь ласка, про те, що ознайомилися з цим документом і погоджуєтесь з викладеними тут умовами. 

 

Для цього надішліть імейл на мою адресу anastasiia.arie@gmail.com наступного змісту:

 

«Я, (прізвище-імʼя-дата народження), ознайомився (ознайомилася) зі змістом інформованої згоди на надання послуг психологічного консультування, і згоден (згодна) з усіма умовами. Дата (коли ви підписуєте)». Якщо бажаєте залишити контакт на випадок форс-мажорних обставин, додайте його теж. 

 

Наприклад:

 

Я, Арьє Анастасія 1989 р.н., ознайомилася зі змістом інформованої згоди на надання послуг психологічного консультування, і згодна з усіма умовами. 1 січня 2024 року. Екстрений контакт — Даша Трофімова +380505573937 (колега)

 

Цим листом ви підтверджуєте згоду на проведення психологічного консультування у межах вищезазначених пунктів.